Firma mira byggeprodukter a/s rozpoczęła działalność w 1959 r w Danii. Na początku działalności firma oferowała komponenty do zapraw betonowych. Stopniowy rozwój firmy pozwolił na stworzenie pełnego systemu chemii budowlanej.

Głównymi rynkami zbytu do 1990 były kraje Skandynawskie, Szwecja, Norwegia, Finlandia. Ze względu na surowy klimat oraz bardzo rygorystyczne normy jakościowe występujące w Skandynawii, produkty miry charakteryzują się najwyższą jakością oraz zawierają w swojej gamie szereg produktów do zastosowań specjalnych. W chwili obecnej produkty miry dostępne są w Polsce, Litwie, Łotwie, Estonii, Wielkiej Brytanii i na Ukrainie.

Oferta miry obejmuje masy do napraw betonu, masy samopoziomujące w tym masy do układania bezpośrednio na podłożach drewnianych, hydroizolacje, kleje do układania płytek ceramicznych oraz kamienia naturalnego na podłożach betonowych, drewnianych i stalowych, masy do spoinowania- cementowe i epoxydowe, płyny do czyszczenia i pielęgnacji płytek ceramicznych. Oferta miry jest sukcesywnie poszerzana o nowe produkty.